2017 Yaz Saç Trendleri FloBlogger / 07.07.2017Islak Saç
Defilelerden aldığımız bir  tüyo; birkaç sezondur popülaritesini koruyan ıslak saç fenomen oldu. Hali hazırda saç modasında karşımıza çıkan maksimalist tutum, ıslak saçta da kendini ortaya koydu. Yoğun jöle görünümün verdiği duştan çıkmış görünüm tüm cazibesiyle 2017 yaz sezonu saç trendlerinde üst sıralarda olmayı başardı.


Örgü
Yaz sezonlarının en sevilen saç stili olan örgüler, yeni varyasyonlarla karşımıza çıkıyor. Ünlü modacıların defilelerinde yer verdiği romantik görünümlü örgüler, topuzlarındaki örgüler moda haftalarında en sık tercih edilen modellerden biri oldu.


Retro & Retro
Retro çılgınlığı o kadar sevildi ki neredeyse her sezon bir şekilde adından söz ettiriyor. 80’ler kesimleri, Rönesans’ın büyük bukleleri yine moda otoritelerinin favorisi olarak karşımıza çıkıyor. Radikal Kesimler
2017 yazı bu sezon oldukça yoğun bir saç stili alternatifi sunuyor. 20’lerin ruhu dalgalı kesimler ve radikal bob, bu sene de tüm ihtişamıyla cesur kadınların saçlarında hayat buluyor.


XL Saçlar
Kim Kardashian'dan tanıdığımız sonraları Rihanna ve Bella Hadid derken, Lady Gaga'nın da dahil olmasıyla XL saçlar tekrar hayatımıza hızlı bir giriş yaptı. Rapunzel havası yaratan saçlar örgülü, kabarık, düz; özetle her türlü şekliyle moda ikonlarının sevdiği modeller arasına girmeyi başardı.


İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar