Ayakkabınızın Rengi Hakkınızda Ne Söylüyor? FloBlogger / 15.09.2016

Seçtiğiniz ayakkabılar aslında karakterinizi ifade ediyor. Severek aldığınız ayakkabılarınız hakkınızda ne söylüyor hiç merak ettiniz mi ? O zaman yazımızı mutlaka okuyun …

Renkler kişilikler hakkında ne ifade eder?

Siyah: Otoritenin ve gücün simgesidir. Modada popüler olmasının nedenleri arasında; zayıf göstermesi, şık ve her dönem kullanılan bir klasik olmasının etkileri vardır. Ancak, çok fazla siyah uzak ve soğuk bir etki yaratabilir.


Gri: İş görüşmelerinde sıklıkla tercih edilen gri, sofistike olmayı ve güveni temsil eder. Gri rengin, olgunluk, ve temkinli olmayı ifade ettiğini belirtebiliriz.

 

Beyaz: Aydınlık ve doğal bir renk olması ve giydiğiniz herşeyle uyum gösterebilmesinden dolayı popüler bir renktir. Beyaz giymek sade ve temiz bir görünüm sağlayacaktır.


Kırmızı: En çarpıcI renklerden biridir. Kırmızı, kalbin ve solunumun daha hızlı çalışmasına neden olur. Ayrıca aşk ve tutkunun rengidir. Kırmızı, çabuk dikkat çeken bir renktir. Ancak giyeni baskın ve sert gösterir.


Sarı: Neşe saçan güneş sarısı, dikkat çekici bir renktir. Gözün algılamakta en çok zorlandığı renk olduğundan aşırı kullanımı baskın bir etki yaratabilir.


Mavi: Okyanusların ve gökyüzünün rengi olan mavi, en çok tercih edilen renklerden biridir. Sakinlik ve huzuru temsil eden bu renk yatıştırıcı bir etkiye sahiptir.  Mavi  kontrollülüğü ve bağlılığı simgeler.


Mor: Asaletin simgesi olan mor renk; lüks, zengin ve sofistike görünmeyi sağlar. Feminen ve romantiktir. Ayrıca; doğada nadir rastlanılan bir renktir. Bu yüzden suni bir görünüme neden olur.Kahverengi: Toprağın rengidir ve doğada oldukça sık görülür. Açık kahverengi samimiyeti yansıtır. Özellikle toplum içinde rahatlık ve güven verir. Zihni faaliyetleri destekler. Çocukların kendilerini güvende hissetmeleri için faydalıdır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar