Bembeyaz Dişlerin Sırrı Mutfakta! FloBlogger / 28.12.2016

Bembeyaz dişlere ve kusursuz bir gülümsemeye sahip olmak hepimizin hayalidir. Fakat gerek diş fırçalamaya zaman bulamamaktan, gerek çay-kahve gibi alışkanlıklardan, gerekse genetik yapımızdan dolayı dişlerimiz sararabilir.

Bu durumla başa çıkabilmenin en pratik ve kolay yöntemlerini sizler için araştırdık. Mutfağınızda kolayca bulabileceğiniz malzemelerle uygulayabileceğiniz bu basit yöntemler sayesinde gülüşünüz artık daha beyaz olacak!

1-Karbonat:

Mutfağımızdaki güzellik ürünü olarak da kullanılan malzemelerin başında gelen karbonat, diş beyazlatmada en iddialı yöntemlerden biri. Karbonatı diş fırçanızla macun gibi uygulamanız sonucu, değişimi siz de fark edebilirsiniz.


2-Elma Sirkesi:

Dişlerde zaman içinde oluşan lekeler için elma sirkesi uzun vadede en iyi çözümlerden biridir. Fakat içerdiği asidin ağızda kalarak diş minesini aşındırmaması için uyguladıktan sonra mutlaka diş macunuyla dişlerinizi fırçalamanız gerekmekte.


3-Çilek:

İçinde bulundurduğu malik asit sayesinde çilek diş beyazlatmada kullanılan besinlerin başında gelir. Çileği püre haline getirerek diş fırçasıyla fırçalayabilirsiniz. Asidik yapısından dolayı çileğin diş minenize zarar vermemesi için bu yöntemi haftada bir yapmanız yeterli olacaktır.


4-Muz Kabuğu:

Muz kabuklarını diş beyazlatıcı olarak değerlendirmek eminim ki birçoğumuzun aklına gelmemiştir. Fakat muz kabuğunu macun haline getirerek dişlerinizi fırçalayarak veya daha basitçe, muz kabuğunun içini direkt olarak dişlerinize uygulayarak daha beyaz dişlere sahip olabilirsiniz. Bu yöntemi haftada yaklaşık 3 kez tekrarlamanız etkili sonuç almanızı sağlayacaktır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar