Highlight Makyaj Teknikleri FloBlogger / 07.02.2017

Highlight makyaj uygulaması, son zamanların makyaj trendlerinin başında gelmeye başladı. Hem de farklı türleriyle de ilgi çekmeye devam ediyor. Biz de bu stil hakkında sizlere kısaca bilgi vereceğiz.


Highlight’ta asıl amaç, yüzün yüksek bölgelerini aydınlatarak ön plana çıkarmak. Yani T bölgesi, yanaklar, dudak, burun ve kaşların arasını. Bu teknik sayesinde bu bölgeleri parlatarak çekici bir görünüm elde etmek mümkün.Highlight’ta farklı tekniklerin varlığından az önce söz etmiştik. Bunlardan biri strobing tekniği. Bu tekniği uygulamak istiyorsak yapmamız gereken şey öncelikle aydınlatıcı ürünümüzdeki renk seçimimiz. En iyi sonucu alabilmemiz için önerilen, cilt rengimizin bir ton koyusu olan aydınlatıcıyı kullanmak. Yani tenimizden açık veya çok koyu olan bir üründen istediğimiz verimi alamayabiliriz. Bu sebeple cildimizden bir ton koyu olması tercihimiz. Elmacık kemiği, çene ve burun üstü gibi noktalarda aydınlatıcı vuruşlar yaparak göz alıcı bir görünüm elde edilebilmekte.


Diğer bir teknikden bahsedecek olursak, bu da draping uygulamasıdır. Drapingde ise yapacağımız şey, yine aynı noktalarda pembe ve şeftali tonlarda allıklar kullanarak parlaklık vermek ve bu sayede doğal ve çekici bir görünüm elde etmek.


Kapatıcı ile aydınlatıcı malesef ki karıştırılmakta. Kapatıcı fondötenden önce uygulaması gerek bir ürünken aydınlatıcı fondötenden hemen sonra veya makyaj tamamen sona erdiğinde uygulanmalıdır.

Son olarak da size verebileceğimiz ipucumuz, aydınlatıcı ürünlerin elle değil fırça yardımıyla uygulanarak kalıcılığını arttırmanız.

Kolay gelsin! J

İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar