Kırmızı Halıdan Mezuniyete Saç-Makyaj Trendleri FloBlogger / 23.05.2016

Hepimiz mezuniyetinde kusursuz görünmek ister. Bunun için aylar öncesinden hayalimizdeki elbise, ayakkabı ve çantayı ararız. Bulduğumuzda ise, geriye görünümümüzü tamamlayacak olan saç modeli ve makyajı seçmek kalır.

Bizi hayalimizdeki görünüme kavuşturacak son dokunuşlar olan saç ve makyaj trendlerini ise, beğendiğimiz ünlü isimler belirliyor. Özellikle kırmızı halıdaki seçimleriyle isimlerinden söz ettiren ünlüler, bizler için de mezuniyet günümüzde ilham kaynağı oluyorlar.

Trend Modeller

20 yaşındaki genç model Kendall Janner, gençlerin mezuniyette ilham aldığı ilk isimler arasında. Janner’ın genç ve yenilikçi saç modelleri, bu sene pek çok baloda elbiseleri taçlandıracak gibi gözüküyor.

  

Dağınık Topuzlar

Mezuniyette tercihini daha ağırbaşlı ve şık bir tarzdan yana kullanacaklar ise, Alessandra Ambrosio ve Keira Knightley’in dağınık topuzlarından esinlenerek, gecenin en çok konuşulan ismi olabilirler.

  

Doğal Dalgalar

Saçlarını açık bırakmak isteyenler içinse ideal modeller Jessica Chastin ve Julia Roberts’tan geliyor. İster kısa, ister uzun saçlı olun, doğal dalgalı açık saçlar kırmızı halının olduğu kadar, balonun da en trend modelleri arasında.

 

Canlı Rujlar
Sıra geldi makyaja! Yaz aylarının vazgeçilmez ruj renkleri narçiçeği, kırmızı ve canlı pembe tonları, son zamanlarda hırmızı halıda en çok gördüğümüz trendlerden. Sizler de elbisenize uygun rengi dudaklarınıza uygulayarak bu trende ayak uydurabilirsiniz!

  

Nude Makyaj

Makyajda aşırıya kaçmayı sevmeyenler, nude tonlarını kullanarak doğal güzelliklerini ön plana çıkarabilirler. Özellikle iddialı elbise seçimleriyle kullanılması gereken nude makyaj, giysiniz ve güzelliğiniz arasında hoş bir denge sağlayacak.

  

Derin Bakışlar
Kristen Steward’ın başarıyla uyguladığı, özellikle beyaz tenlilerde oldukça etkili bir yöntem olan smokey eye mezuniyetin gözde makyaj trendlerinden olacak. Gözleri ortaya çıakracak bir diğer teknik ise Jennifer Lawrence gibi ince ve uzun bir eyeliner kullanarak makyajı tamamlamak.

  

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar