Yaz Makyaj Trendleri FloBlogger / 12.06.2017 2017 Yaz sezonu makyaj trendlerinde bu sene bütün bildiklerimizi unutuyoruz!
Makyajımızın sonunda  renklendirici olarak kullandığımız allıklar, bu sene makyaj trendinin en önemli parçası olarak ön plana çıkıyor.
Varla yok arası natürel makyajlar, 80’lere geri dönüş ve sağlıkla parlayan ten… Bu sene yaz makyaj trendleri hem çok alternatifli hem de göz alıcı!

Allıkların Yükselişi
Parlak tonlarda seçtiğiniz allıkları yüzünüze uygun olarak stratejik noktalara uygulamalısınız. Fondötenlerle yapılan kontür uygulaması artık allıklarla yapılıyor. Böylece daha yumuşak bir görüntü elde ederek kalıp gibi duran yapay makyaj görünümünden uzaklaşarak daha soft bir görünüm elde ediliyor. Far tercihinizi de allığınızla aynı renk seçmeniz bu trendin en ince detayı.


Sağlıkla Parlayan Cilt
Highlighter, ışıltılı makyaj bazı ve ince fondötenler kullanarak sağlıklı bir cilt görünümü yakalayabilirsiniz. Bu trendin püf noktası; yüzünüzdeki çıkıntılı bölgelerin parlaklığını yoğun tutmak. Parlaklık derken kalın bir sim tabakasından bahsetmediğimiz konusunda uyarı yapmakta fayda var. Burada hedeflenen görünüm, cilde krem sürülmüş gibi bir izlenim vermesi. Allık ve ruj tercihinizi hafif pembe tonlarda seçebilirsiniz.


80’ler Pop Trendi
Bu sene neredeyse bütün platformlarda 80’ler fırtınası var. Makyaj modasından, giysi modasına, ünlü modacılardan, stil ikonlarına kadar herkes 80’leri bir hayli özlemiş gibi. 80’ler makyaj modasında metalik göz makyajları dikkat geçerken, neon renkler de sıkça göz makyajında yer alıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar