Yaza Damga Vuracak 6 Makyaj Trendi! FloBlogger / 08.03.2017

1- İddialı Eyeliner 

Klasik siyah eyelinerlar bu yaz tarihe karışıyor. Göz kapağının hemen üzerine çekilen kuyrukların yerini artık göz daha geometrik ve iddialı çizgiler alıyor. Bu minimal ve eğlenceli trend, makyajda yeniliklere açık olanların favorisi olacak.


2- Non-Touring

Tam da makyajda kontur yapmanın inceliklerini öğrenmişken non-touring adı verilen kontursuz makyaj modası kendini gösterdi bile! Non-touring trendinin püf noktası ise makyajı daha doğal ve yokmuş gibi göstermek.


3- Cut-Crease

Gece makyajında öne çıkan trend ise cut-crease tekniği. Bu teknik ile göz kapaklarınızın üzerine çekeceğiniz keskin bir çizgi ile bakışlara derinlik verebilir, smokey makyaja yeni bir soluk katabilirsiniz!


4- Parlak Dudaklar

Bir yandan kışa damga vuran mat ruj trendi devamlılığını sürdürürken, bir yandan da yaza uygun parlak lipstickler öne çıkıyor. Özellikle şeker pembesi ve nar çiçeği tonlarında kullanılan bu trend, makyajınıza hareket katacak!


5- Renkli Kalem ve Kirpikler

Bu yaz yalnızca eyelinerlarda değil, göz kalemi ve maskaralarda da canlı renkler, siyah ve kahverenginin yerini alıyor. Göz makyajının baş rolünde ise elektrik mavisi olacak!

6- Öne Çıkan Dudaklar

Bu yazın favori dudak renkleri ise canlı kırmızı tonları. Minimal göz makyajı eşliğinde öne çıkacak bu tonlar, kendini hem parlak hem de mat olarak gösterecek.İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar