Yeni Bir Moda Akmı : JORT! FloBlogger / 14.07.2017
'Jort' kelimesi kulağınıza yeni ve garip gelebilir ama  bildiğiniz kot şort aslında. Jean ve şort kelimelerinin birleşimi olan bu terim, henüz yeni  kullanılmaya başlanmış. Bizler, hala kot şort desek de modayla oldukça yakından ilgilenenler bu kelimeyi benimsemekle kalmayarak, yeni bir akım oluşturmuşlar. Dilimize yeni giren 'Jort' akımını sizler için inceledik ve oldukça değişik kombinlerle karşılaştık.

Gala’da Jort
Kendall’ın trendler konusundaki başarısı hepimizin malumu, ne giyse ardından adeta yeni bir akım başlıyor. Kendall, jort modasına ilginç bir şekilde dahil oldu. Cannes Film Festivali’nde arkası uzun kuyruklu, parlak kumaşlı bir bluzun altına giydiği jortla, oldukça sıradışı bir kombin oluşturdu. Son derece stil bir görünüme sahip olduğunu itiraf etmeliyiz.

Gece ve Gündüz
Kot şortların, yani jortların, gündüz saatlerinde tişört ve bir sneakerla kullanılmasına alışkınız. Ancak, bu stil farklı bir görünüm tavsiye ediyor ; Gece şıklığınızı jortlarla tamamlamayı! Gayet süslü bir görünümün altına, bildiğiniz uçları yırtık kot şort giyiyorsunuz ve mükemmel sonuç! Kim derdi, bizim kot şortların bu kadar havalı olabileceğini? 😊Kalıpların Dışında

Jort tabi ki günlük olarak da kullanılıyor. Ama yine kalıpların dışında kalan kombinasyonlarla. Gigi, bu ‘’kalıpların dışında’’ kalan görünümü bize oldukça estetik ve bir o kadar da farklı bir şekilde göstermeyi başarmış.
Sizler de jortlarınızı yani kot şortlarınızı kalıpların dışında kombinlerle kullanarak, oldukça şık ve trend bir görünüm yakalayabilirsiniz. Örneğin; sezonun modası sneakerlarınızı, düşük omuzlu bluz ve jortlarınızla kombinleyerek son derece şık bir görünüm elde edebilirsiniz.İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar